WOLTA PRO Office Matte LED Light DVO01-72-301-5K
WOLTA PRO Office Matte LED Light DVO01-72-301-5K — VOLTA LLC
Brand: WOLTA
MOQ: 100 pieces
Key Features
Luminous flux, lm: 8200 year
Power consumption, W: 72 cm³
Type of supply current: AC
Upper operating temperature value: 45 million m³
More from WOLTA
WOLTA PRO Office LED Light DVO01-18-201-5K Matte
WOLTA PRO Office Microprism Light DVO01-54-002-6K
WOLTA PRO OFFICE LED Panel DVO01-36-001-3K-90 36W 4000K IP40 Matte
WOLTA PRO Office Light Microprism Model DVO01-36-002-5K
WOLTA PRO Office LED Light Mat 36W 6000K Model DVO01-36-001-6K
WOLTA PRO Office Microprism LED Light DVO01-27-002-4K
WOLTA PRO Office Microprism Light Fixture DVO01-72-302-6K
WOLTA PRO Office Light DVO01-54-102-4K Microprism
WOLTA PRO GIMNAZIST DPO02-54-101-5K Matte 54W 5000K IP40
WOLTA PRO OFFICE LED Light Fixture DVO01-36-101-6K Matte
WOLTA PRO OFFICE LED Light Panel DVO01-54-102-5K Microprism
WOLTA PRO Office Light DVO01-27-001-3K Matte Finish
Description
LED panels DVO01 OFFICE 72W are designed for installation in suspended ceiling of Armstrong type, as well as surface-mounted or suspended. High-quality replacement of luminaires of previous generations.
Can be completed with emergency power supply units (EPS) for 1 or 3 hours.
Specifications
Luminous flux, lm
8200 year
Power consumption, W
72 cm³
Type of supply current
AC
Upper operating temperature value
45 million m³
IK code
2
Protection class against electric current
I
Color temperature (K)
5000
Optical element material
polystyrene
Climatic execution (according to GOST 15150-69)
UHL4
Type of diffuser
Matte
Housing material
Steel
Width
595 mm
Length
1195 mm
Height
40 mm
Ripple factor, less than or equal to
1 set
Related Products
ULO-C50C School Lighting Fixture for Educational Institutions
Overall dimensions, mm: 40x1150x100
Power consumed from the mains, W: 18, 36
UNIELRUSPROM LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Office Light VARTON A070 2.0
Power consumption: 30
Length: 595
VARTON LLC 🇷🇺
Recessed LED Light Fixture for Administrative Buildings - ЭГ-ДВО-04-30-003-УХЛ4-20-ПДП
Power consumption, W: 30
Length: 595
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture ON DVO 66 40 - 40W
Width: 595
Height: 40
SEP LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Educational and Office Spaces PSP0 595x595
Luminous flux: 4200...7350
SVETOZAR LLC 🇷🇺
LED Light TL-Office Panel RUS for Indoor Illumination
Dimensions of the luminaire (DxWxH), mm: 595x595x44
TECHNOLOGY OF LIGHT LLC 🇷🇺
Universal LED Light Fixture for Office and Commercial Use - BL-OFFICE-1200-Econom
Power: 30...40
Luminaire length: 1000...1300
ASTRA-CENTER LLC 🇷🇺
Luminous flux, lm: 3100
Power consumption, W: 27
VOLTA LLC 🇷🇺
Universal LED Luminaire Series SdPO98
Power consumption, W: 10...80
Color temperature (K): 2700...6500
ELEKTRO LLC 🇷🇺
Vintage Decorative LED Wall Mount Light Panel (220V, 24V, 12V)
Power: 67
Luminous flux: 7656
MEGASVET LLC 🇷🇺
VARTON LED Panel Light Vector Type 1194x294 36W