WOLTA PRO Office Light DVO01-36-102-4K Microprism
WOLTA PRO Office Light DVO01-36-102-4K Microprism — VOLTA LLC
Brand: WOLTA PRO
MOQ: 200 pieces
Key Features
Luminous flux, lm: 4400 year
Power consumption, W: NZ-150-14,5 cm³
Length: 1195 mm
Type of supply current: AC
More from WOLTA PRO
WOLTA PRO Office LED Light DVO01-27-001-4K Matte
WOLTA PRO GIMNAZIST DPO02-54-101-4K LED Panel Light
WOLTA PRO OFFICE LED Panel DVO01-36-001-4K-90 Matte
WOLTA PRO OFFICE Microprism Light DVO01-72-302-5K
WOLTA PRO Office Double Prism 01-18-202-6K
WOLTA PRO Office Light DVO01-54-101-3K Matte Finish
WOLTA PRO Office Light DVO01-36-101-3K Matte
WOLTA PRO Office Light DVO01-36-102-5K Microprism
WOLTA PRO Office Light Microprism DVO01-72-302-3K
WOLTA PRO Office LED Light Matte DW01-72-301-6K
WOLTA PRO Office Microprism LED Light DVO01-27-002-3K
WOLTA PRO Office LED Light Fixture Matte DVO01-36-001-3K
Wolta Pro NeoPROM DSP05 LED Light 36W 4000K IP67 Matte
WOLTA PRO Office Lighting Microprism 72-302-4K
Description
Extended service life of 50000 hours and high efficiency of more than 90%.
Can be equipped with emergency power supply units (EPS) for 1 or 3 hours.
Specifications
Luminous flux, lm
4400 year
Power consumption, W
NZ-150-14,5 cm³
Length
1195 mm
Type of supply current
AC
Power factor
2
Upper operating temperature value
45 million m³
IK code
2
Protection class against electric current
I
Color temperature (K)
4000
Optical element material
polystyrene
Climatic execution (according to GOST 15150-69)
UHL4
Type of diffuser
Microprism
Housing material
Steel
Width
295 mm
Height
40 mm
Ripple factor, less than or equal to
1 set
Related Products
ULO-C50C School Lighting Fixture for Educational Institutions
Overall dimensions, mm: 40x1150x100
Power consumed from the mains, W: 18, 36
UNIELRUSPROM LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Office Light VARTON A070 2.0
Power consumption: 30
Length: 595
VARTON LLC 🇷🇺
Recessed LED Light Fixture for Administrative Buildings - ЭГ-ДВО-04-30-003-УХЛ4-20-ПДП
Power consumption, W: 30
Length: 595
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture ON DVO 66 40 - 40W
Width: 595
Height: 40
SEP LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Educational and Office Spaces PSP0 595x595
Luminous flux: 4200...7350
SVETOZAR LLC 🇷🇺
LED Light TL-Office Panel RUS for Indoor Illumination
Dimensions of the luminaire (DxWxH), mm: 595x595x44
TECHNOLOGY OF LIGHT LLC 🇷🇺
Universal LED Light Fixture for Office and Commercial Use - BL-OFFICE-1200-Econom
Power: 30...40
Luminaire length: 1000...1300
ASTRA-CENTER LLC 🇷🇺
Luminous flux, lm: 3100
Power consumption, W: 27
VOLTA LLC 🇷🇺
Universal LED Luminaire Series SdPO98
Power consumption, W: 10...80
Color temperature (K): 2700...6500
ELEKTRO LLC 🇷🇺
Vintage Decorative LED Wall Mount Light Panel (220V, 24V, 12V)
Power: 67
Luminous flux: 7656
MEGASVET LLC 🇷🇺
VARTON LED Panel Light Vector Type 1194x294 36W