Well Logging Equipment for Drilling SMIS-172-B
Well Logging Equipment for Drilling SMIS-172-B — VNIIA FSUE
Brand: SMIS
MOQ: 1 pieces
Key Features
Length: 18400 mm
Diameter: 172 mm
Operating time in autonomous mode: 200 mm
Weight: 1500 m² living area
Description
Features:
- the apparatus allows obtaining information about the formation in real time;
Specifications
Length
18400 mm
Diameter
172 mm
Operating time in autonomous mode
200 mm
Weight
1500 m² living area
Maximum operating temperature
120 million m³
Power Cells
lithium batteries
Flushing liquid flow rate, l/sec
Non-volatile memory capacity
250 mm