Weldon Holder B208.6.50.070.08 for Tool Spindle Mounting
Weldon Holder B208.6.50.070.08 for Tool Spindle Mounting — UZIS LLC
MOQ: 200 pieces
Key Features
Shank taper size: SBVVBG mm
Diameter for tool/ collet: 8 mm
Reach length: 70 mm
Outer diameter: 28 mm