Three-Phase Oil Transformer TDTNJ-40000/220 VM
Three-Phase Oil Transformer TDTNJ-40000/220 VM — ELMAS (UETM) LLC
Brand: EL-MASH
MOQ: 1 pieces
Key Features
Rated power: 40000
Mains voltage: 230 billion m³
Winding voltage: 230 billion m³
Description
- Transformers for powering AC and DC electrified railways.
- converter transformers and reactors for powering rectifier-inverter converters of the railway traction power supply system, including transformers with direct power supply from the 110 kV network;
- power two-winding and three-winding. . . . .
Related Products
Liquid Dielectric Transformers Over 10000 kVA
Power: More than 10000 kVA
Voltage class: Up to and including 750 kV
ERSO HOLDING OJSC 🇷🇺
Three-Phase Oil Power Transformer TD-63000/110
Rated power: 63000
Voronezh Transformer LLC 🇷🇺
Three-Phase Oil Power Transformer TDC-160000/110-U1
Weight: 124000
Length: 7506
Voronezh Transformer LLC 🇷🇺
Three-Phase Oil-Filled Power Transformers for General Purpose - TDN, TRDN, TRDCN, TRDNS 220 kV
Rated value of voltage on HV side: 242
SVEL-POWER TRANSFORMERS LLC 🇷🇺
Three-Phase Oil-Filled Power Transformer TDTN Series 150 kV