Tapered Roller Bearing 6U-2007807AE
Tapered Roller Bearing 6U-2007807AE — Volzhsky EPC OJSC
MOQ: 200 pieces
Key Features
Size: 35x62x16 mm
Outer diameter: 62 mm
Applicability: Rear axle, front axle, wheel hub, differential
Description
A angular contact roller bearing
Related Products
Tapered Roller Bearing N-2007121A
Inner diameter: 105
Outer diameter: 160
Volzhsky EPC OJSC 🇷🇺
Single Row Radial Roller Bearing with Short Cylindrical Rollers
Outer diameter: up to 200 mm
Inner diameter: Up to 90 mm