Safe Connection Device for Modem to 35kV Power Network G2-OV-CAP35
Safe Connection Device for Modem to 35kV Power Network G2-OV-CAP35 — OJSC "OKB "GIPERCOM"
MOQ: 2 pieces
Key Features
Nominal voltage: NZ-150-14,5 billion m³
Ambient temperature: (40)-65 million m³
Relative humidity: 10-100 set
Impedance on the modem side: SBVVBG yd³
Description
The connection device is designed for safe connection of the modem to the 35kV power grid. The connection device is designed in a housing consisting of an insulating cover and flanges.
Specifications
Nominal voltage
NZ-150-14,5 billion m³
Ambient temperature
(40)-65 million m³
Relative humidity
10-100 set
Impedance on the modem side
SBVVBG yd³
Line side impedance for overhead power lines
200 yd³
Line side impedance for CLs
20 yd³
Bandwidth
Bandwidth
2...40
Capacitor capacity
Up to 4 nF
Related Products
Metal coating: GOST 9.303
Metal coating: GOST 9.303
KSC ELKOM LLC 🇷🇺
High Voltage Connection for Centralized Power Supply MVS-K095-2 KТ6.412.001
KSC ELKOM LLC 🇷🇺
High Voltage Connector SNC169 (Plug)
Nominal voltage: 6500
Number of contacts: 3...6
ELECON OJSC 🇷🇺
High-Voltage Cylindrical Connector VИ, ВВТ (Plug, Socket)
Number of contacts: 1
Number of contacts: 1
ELECON OJSC 🇷🇺
Safe Connection Device for Modem to 35kV Power Network G2-OV-CAP35.P
Nominal voltage: NZ-150-14,5
Line side impedance for overhead power lines: 200
OJSC "OKB "GIPERCOM" 🇷🇺
High Voltage Connector SHU-206V
Power line voltage: 3000
Power circuit continuous current: 300
GRAVITON LLC 🇷🇺
Fuse Holder DPK 1-1 for PЦ Type Fuses, KDPА.646116.006TU
Maximum operating voltage: 250
Maximum operating current: 5
KOPIR OJSC 🇷🇺
Melted Insert Holder DVP 8K KDPА.646116.003TU
Insulation resistance: 1000000000
Maximum operating voltage: 600
KOPIR OJSC 🇷🇺
Fast-Acting Fuses PP60C for Semiconductor Protection
Voltage: 690
KEAZ OJSC 🇷🇺
High-Frequency Non-Wire Resistors R1-17RB
Power: 10
Nominal resistance of the resistor: 12.5
RESURS OJSC 🇷🇺
Fuse Holder DPB V for 4x15 mm Fuse, Model KDPА.646116.004TU
Transient resistance of contacts: 0.01
R1-9 Ultra High Frequency Non-Wire Resistor
Nominal resistance of the resistor: 100
Higher limit temperature of the medium: 125
ERKON OJSC 🇷🇺
Midi Series Fuse Holder KDPА.640160.002TU
Maximum continuous current: 150
Maximum operating voltage: 32
Mega Series Fuse Holder KDPА.640160.002TU
Maximum continuous current: 375
Maximum operating voltage: 32
High-Frequency Fixed Resistor R1-17
Power: 400
ERKON OJSC 🇷🇺
PN2-100 U3 Fuse 50A - General Purpose Protection
Voltage: 380
Overall dimensions: 123x40x52,5
ELECTROTECHNIC CJSC 🇷🇺
PN2-250 Fuse with 200A Current Rating
Current strength: 200
Voltage: 380
ELECTROTECHNIC CJSC 🇷🇺
General Purpose Fuse PPN-37 UHL3 125A IP00