Retractor for LATARJET Procedure, Width 23 mm, OM.006.25.23
Retractor for LATARJET Procedure, Width 23 mm, OM.006.25.23 — OSTEOMED-M LLC
MOQ: 20 pieces
Key Features
Length: 265.5 mm
Width: 23 mm
Material: Titanium alloy
Height: 93 mm
Description
Total length - 265.5 mm. The width of the working part is 23 mm. Shape: arc-shaped strip.
Teeth on the edge of the working part. Laser marking of the product article. Reusable.
Specifications
Length
265.5 mm
Width
23 mm
Material
Titanium alloy
Height
93 mm
Thickness
2.5 mm
Sterility
no
Packaging
As required by GOST 19126-2007
Related Products
Narrow Retractor for Hip Joint Prosthesis Installation
Length: 238
Material: stainless steel
SINTEL LLC 🇷🇺
Curved Retractor for Hip Joint Prosthesis Installation
Length: 335
Material: stainless steel
SINTEL LLC 🇷🇺
Surgical Retractor for Wound Expansion and Holding, Model 18.0012.16
Total length: 156
Material: AISI 304 steel (12?18?9)
SOYUZ-HILBRO LLC 🇷🇺
Surgical Tissue Expander with Ratchet, 190 mm - VZ-R-15
Material: 20X13 steel
Material: 20X13 steel
VZMI LLC 🇷🇺
Rib Spreader for Thoracic Cavity with Mirror Flow 0 to 165 mm - VZ-R-14