Remote-Controlled Motorized Disconnect Switch Cabinet SHU-600/1000
Remote-Controlled Motorized Disconnect Switch Cabinet SHU-600/1000 — ENERGIYA OJSC
Brand: НПП Энергия
MOQ: 1 pieces
Key Features
Rated voltage of DC power circuits: 600 thousand m³
Rated current of power circuits: 1000
Width: 600 mm
Width: 1200 mm
Description
Specifications
Rated voltage of DC power circuits
600 thousand m³
Rated current of power circuits
1000
Width
600 mm
Width
1200 mm
Types of modifications
???-600/1000/2
Number of disconnectors in each modification
2 µGy
Maximum cross-section of cables to be connected, sq.mm
1x800
Type of disconnectors
R-15-1250M1
Rated current of disconnectors
Disconnector drive
Motorised with manual override option
Drive supply voltage (DC)
220 thousand m³
Electrical power of the drive
Flat grinder, Specialised grinder cm³
Total switch-on/off time of the disconnector
Rated voltage of control, signalling and lighting circuits (alternating current)
220 thousand m³
Test voltage between power circuits, enclosure housing and control circuits, not less, kV
Height
2000 mm
Depth
600 mm
Height
2000 mm
Depth
600 mm