Rail Circuit Current Indicators ITRC-25/50MS
Rail Circuit Current Indicators ITRC-25/50MS — ZHAIS LLC
MOQ: 20 pieces
Key Features
Overall dimensions of ITRC-25/50MS: 160x83x52 mm
Operation at ambient temperature: -30...40 million m³
Operation at relative humidity at 25 °C, up to: 98 set
ITRC-25/50MS is powered from the built-in lithium-polymer battery with capacity of: 200 mAh
Description
Specifications
Overall dimensions of ITRC-25/50MS
160x83x52 mm
Operation at ambient temperature
-30...40 million m³
Operation at relative humidity at 25 °C, up to
98 set
ITRC-25/50MS is powered from the built-in lithium-polymer battery with capacity of
200 mAh
Consumption current, max.
160 mA
Weight of ITRC-25/50MS, not more
0.6 m² living area
Range of value of signalling current in rails at input signal frequency 25, 50 Hz
Related Products
Rail Circuit Current Indicators ITRC-M
Control of the duration of the first interval of ALSN "G" and "Z" code signals: 0.1...0.2
Operation at ambient temperature: -30...40
ZHAIS LLC 🇷🇺
Rail Circuit Current Indicators ITRC-CHM
Control of alternating current in 50 Hz rail jumpers by means of current clamps: 0.2...20
ZHAIS LLC 🇷🇺
Rail Circuit Current Measuring Indicators ITRC-25/50M
Bb Clarinet Dochenko & Co. DCL-302
Housing material: Plastic
Housing material: Plastic
Musical Workshop LLC 🇷🇺
FC18-06 Compact Refrigerated Display Case 590mm Depth