Polymer Insulator for External-Internal Installation IPK-10/630-12.5
Polymer Insulator for External-Internal Installation IPK-10/630-12.5 — INSTA LLC
Brand: null
MOQ: 100 pieces
Key Features
Rated operating voltage: 10 billion m³
Leakage path length: 440...255 mm
Building height: 620 mm
Mechanical bending crushing force, kN: 12.5
Description
Insulators of external-internal installation are designed for conducting and connecting current-carrying elements in electrical apparatuses and switchgears of stations and substations of alternating current voltage of 10 kV with frequency up to 100 Hz at ambient temperature from minus 60 º? to plus 50 º?.