Modular Inverter IM 2500/220 for Power Supply
Modular Inverter IM 2500/220 for Power Supply — NVP OJSC
Brand: VIP
MOQ: 2 pieces
Key Features
Full power output: 2500
AC output voltage: 235 thousand m³
Ambient air operating temperature range: -5...55 million m³
Warranty period of operation: NZ-150-14,5
More from VIP
Pressure Transducers SDV with Analog Output Signal
Power Supply Source VIP-4000/220 AC
Power Supply Unit for Railway Automation 220/24
Measurement Pressure Converters DD-I with Analog Output Signal
Power Supply Source VIP2000/220 AK
Inverter Basket for IM2500/220 - 19-inch Rack Mount
Compact Differential Pressure Sensor SDV
Submersible Hydrostatic Level Sensor ø 22
Power Supply for Locomotive Electronic Equipment IP-LE-75/800C
Compact Pressure Sensors with Open Membrane Ø 50
VIP150/24S Power Supply for Railway Automation
VIP150/24SU Power Supply for Railway Automation
Absolute Pressure Transmitter SДВ-SMART-Ex-А
Differential Pressure Converter SDV-SMART-DD
Pressure Transmitters SDV-SMART-DD, Design S
Power Supply VIP2000/220 for Railway Automation
Uninterruptible Power Supply for Reliable Backup BPI-45-ACB-2K-VIP
Uninterruptible Power Supply for Reliable Backup Power BPI-125M
Description
Specifications
Full power output
2500
AC output voltage
235 thousand m³
Ambient air operating temperature range
-5...55 million m³
Warranty period of operation
NZ-150-14,5
Guaranteed shelf life
18
Average service life
15 kVAr
Input voltage frequency
63
Active power output
2000 cm³
Related Products
MAV-D-20 Analog Signal Module Board - KGHT.687244.176
Size: 104.2
Power consumption: 0.5
VOLMAG CJSC 🇷🇺
Electric Energy Converter N1T030
Output voltage range: 50...1000
Output power, kVA: 30
ENERGOZVITIE LLC 🇷🇺
Measuring Current Converter PIT-***-U-4/20-D
Measured current range: 0...0.4
GORIZONT PLUS LLC 🇷🇺
Universal Frequency Converter RU-DRIVE VFD
Output power, kVA: 250...10000
Output power, kVA: 250...10000
RU-ENGINEERING LLC 🇷🇺
Power Converter for Metro Cabin AC System PЧ-3-02M-U2
Weight: 27
Power at the output (Channel 1 of three-phase alternating current consumers supply): 1.5
GAMEM LLC 🇷🇺
SIBVOLT 3012U Inverter DC/AC Voltage Converter 12V to 220V 3000W
Output power, kVA: 3
Output power, kVA: 3
SIBKONTAKT LLC 🇷🇺
Voltage Converter POS-1500-27-115-400
Input voltage: 17
Mark: pos-1500-27-115-400
Sergo Ordzhonikidze SEZ OJSC 🇷🇺
1500W DC/AC Inverter IS-12-1500U for 12V to 220V Conversion
Output power, kVA: 1.5
Output power, kVA: 1.5
SIBKONTAKT LLC 🇷🇺
DC/DC Voltage Converter PN1-50 24V to 12V 450W
Output power, kVA: 0.45
Output power, kVA: 0.45
DC/AC Inverter with LCD Display IS1-24-2000U
Output power, kVA: 2
Output power, kVA: 2
Voltage Converter CD PNS-50M-0.33-230 for LED Applications
Output voltage: 120
Nominal voltage: 230
KETZ OJSC 🇷🇺
High Voltage Multi-Level Frequency Converters PЧВМ Series
Plug-in motor power: From 200kW to 9000kW
Output voltage: 3kV to 11kV
ELECTROTEKS-IN LLC 🇷🇺
Secondary Power Supply MNM4 for Low-Power Devices
Dimensions: 15,4x14,4x5,2 mm
Maximum power output: 20
AEDON LLC 🇷🇺
Frequency Converter FGUP PO "Sever" PCh-5 1-5kW 50Hz GOST 13109