Long-Link Roller Chain for Conveyors and Elevators TRD-38-5600-1-2-8-4
Long-Link Roller Chain for Conveyors and Elevators TRD-38-5600-1-2-8-4 — TSEPI OJSC
MOQ: 200 meters
Key Features
Step: 38 mm
Roller diameter: 15.88 mm
Width between inner plates: 22 mm
Roller diameter: 9 mm
Description
Specifications
Step
38 mm
Roller diameter
15.88 mm
Width between inner plates
22 mm
Roller diameter
9 mm
Roller length
43 mm
Width of inner plate
21.6 mm