LED Ceiling Light Tegas C66GP40K
LED Ceiling Light Tegas C66GP40K — TEGAS ELECTRIC LLC
Brand: TEGAS
MOQ: 200 pieces
Key Features
Power: 40 cm³
Luminous flux: 4646 year
Luminaire length: 588 mm
Mounting type: consignment note
More from TEGAS
LED Light Fixture TEGAS СН6Д50П18К А with Emergency Power Supply
Modern LED Linear Light Tegas C11P18
LED Street Light TEGAS СН8П240
LED Street Light TEGAS СН8П240
LED Landscape Light for Pathways TEGAS СН8L-НФ25 H-600-1000
LED Light Fixture TEGAS SN22K
LED Light Fixture TEGAS SN22K
LED Street and Interior Lighting Fixture TEGAS СН8П100
LED Lighting Fixture TEGAS C18P50PVRK
LED Light Fixture Tegas СН6Д150П48К A
LED Lighting Fixture TEGAS C16K
LED Ceiling Light TEHAS S122UMP38K IP
Modern LED Landscape Light TEГАС СН8L-LB 100 N-1345
LED Park Light TEGAS СН8L-POL 32 H-1270
Modern LED Linear Light Fixture TEHAS C11P80
LED Interior Lighting Lamp TEGAS L101K
TEGAS C18 LED Light Fixture - Model S18P100PVRK
LED Street Light TEHAS Kuban-70
LED Lighting Fixture TEГAS СН8П300 for Indoor Use
LED Street Light Tegas Olimp-150
LED Ceiling Light TEGAS S66UMP25K for Office and Retail
LED Lamp TEGAS L806P9K for Office Lighting
Description
Specifications
Power
40 cm³
Luminous flux
4646 year
Luminaire length
588 mm
Mounting type
consignment note
Type of light intensity curve (LIC)
Cosine "D."
Type of luminaire
LED
Correlated color temperature, min
2700
Color rendering index
80
Protection class against electric current
I
Ripple factor
0.9 set
Net weight
1.2 m² living area
Luminaire width
588 mm
Luminaire height
40 mm
Correlated color temperature, max
6500
Luminaire body material
Steel, lighting polycarbonate
Related Products
LED Lighting Fixtures DVO Series, Modification DVO R
Lamp power: 33
Overall dimensions: Ø200x70 (Øotv=175) Ø220x72 (Øotv=200)
FEREX LLC 🇷🇺
LED Light for Indoor Illumination Karelia 13W-DXyz
Luminous flux, lm: 2050
Power consumption, W: 13
Durey OJSC 🇷🇺
Reliable and Energy-Efficient Delta Series LED Lights, 12W
Power: B1/B8 2100/900 MHz
Luminous flux: 1690
INKOTEX LLC 🇷🇺
OPL/R ECO LED 595 Embedded LED Light Fixture
Luminous flux: 3600
Power consumption: 32
LLC "MGK "LIGHT TECHNOLOGIES" 🇷🇺
Slim LED Light DSO4-2 for Indoor Use
Overall dimensions, DxWxH: 595/185/34
Luminous flux, lm: 2600
Luch LLC 🇷🇺
Callisto Series General Purpose LED Lights
Length: 1012
Power supply voltage: 180...240
LEDLIGHT ENGINEERING LLC 🇷🇺
LED Pendant/Surface Mount Light Z1 Lighting Spring
Color temperature: 2700K-4000K
Color temperature: 2700K-4000K
ZEON LIGHTING LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Light for Educational Institutions VARTON E370 2.0
Power: 16
VARTON LLC 🇷🇺
Phoenix 22W-DXyz Modular LED Light Fixture
Power consumption: 22
Durey OJSC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Industrial Use, Model ЭГ-ДПП-13-20-002-У2-65-ПДП
Length: 700
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture for Industrial and Commercial Use - Pandora LED 010 XXX-MMMYYY/KKKK
Power consumption, W: 18...20
Color temperature: 2700...5700
Experimental Instrument Plant LLC 🇷🇺
ART-FLEX SQUARE R-H LED 144W Suspended Light Fixture
Power consumption: 144
Color temperature: 4000
ARTLIGHT LLC 🇷🇺
Round LED Light Barled BL-Q-150 for Indoor Illumination
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
BZS LLC 🇷🇺
Rectangular LED Ceiling Light for Indoor Lighting BL-SIGMA-6
Power consumption, W: 23...60
BARLED LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light GALAD Economy
KETZ OJSC 🇷🇺
VARTON Cosmo Q LED Light Fixture 900x900x115 mm 90W