LED Ceiling Light EST V-588-G-IP40-PRS-UHL3
LED Ceiling Light EST V-588-G-IP40-PRS-UHL3 — EST LLC
Brand: EST
MOQ: 50 pieces
Key Features
Power: 30...50 cm³
diffuser: prismatic
Correlated color temperature, max: 6500
Luminaire height: 20...50 mm
More from EST
LED Ceiling Light EST V-Armstrong
LED Ceiling Light EST V-«1/2 Armstrong»-IP40
LED Light Fixture EST V-35-1200 with Mounting Kit for School Boards
LED Lighting Fixture EST ЖКХ-Leader-Premium
Air Recirculator EST V-55 "Armstrong" Bactericidal
Reliable LED Lighting Fixture EST Housing-Luna
LED Light Fixture EST V-"Armstrong"-IP54 for Clinical Areas
Air Recirculator EST V-Bactericidal ECO
LED Floodlight EST B-1200 IP65
LED Floodlight EST B-1200 IP65
LED Lighting Fixture EST V-600-IP54
LED Retail Lighting Fixture EST V-Retail
LED Floodlight ECT V-IP65-OPL for Outdoor and Indoor Use
LED Linear Light Fixture EST V-1500 IP40 5000K OPL
LED Fixtures EST for Public Utilities
LED Clinical Lighting Fixture EST V-1200-IP54
LED Linear Lights EST V-Linear
LED Linear Lights EST V-Linear
Round LED Fixture EST ЖКХ-Leader for Public Spaces
LED Bedside Light for Hospital Rooms EST V-605
Reliable LED Lighting Fixture EST ЖКХ-Эконом-V
Stylish LED Linear Light Fixture EST
Description
Specifications
Power
30...50 cm³
diffuser
prismatic
Correlated color temperature, max
6500
Luminaire height
20...50 mm
Luminaire width
588 mm
Luminaire length
588 mm
Protection class against electric current
I
Color rendering index
Luminous flux
3000...7500 year
Type of luminaire
suspended, recessed in grillato ceilings
Related Products
LED Lighting Fixtures DVO Series, Modification DVO R
Lamp power: 33
Overall dimensions: Ø200x70 (Øotv=175) Ø220x72 (Øotv=200)
FEREX LLC 🇷🇺
LED Light for Indoor Illumination Karelia 13W-DXyz
Luminous flux, lm: 2050
Power consumption, W: 13
Durey OJSC 🇷🇺
Reliable and Energy-Efficient Delta Series LED Lights, 12W
Power: B1/B8 2100/900 MHz
Luminous flux: 1690
INKOTEX LLC 🇷🇺
OPL/R ECO LED 595 Embedded LED Light Fixture
Luminous flux: 3600
Power consumption: 32
LLC "MGK "LIGHT TECHNOLOGIES" 🇷🇺
Slim LED Light DSO4-2 for Indoor Use
Overall dimensions, DxWxH: 595/185/34
Luminous flux, lm: 2600
Luch LLC 🇷🇺
Callisto Series General Purpose LED Lights
Length: 1012
Power supply voltage: 180...240
LEDLIGHT ENGINEERING LLC 🇷🇺
LED Pendant/Surface Mount Light Z1 Lighting Spring
Color temperature: 2700K-4000K
Color temperature: 2700K-4000K
ZEON LIGHTING LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Light for Educational Institutions VARTON E370 2.0
Power: 16
VARTON LLC 🇷🇺
Phoenix 22W-DXyz Modular LED Light Fixture
Power consumption: 22
Durey OJSC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Industrial Use, Model ЭГ-ДПП-13-20-002-У2-65-ПДП
Length: 700
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture for Industrial and Commercial Use - Pandora LED 010 XXX-MMMYYY/KKKK
Power consumption, W: 18...20
Color temperature: 2700...5700
Experimental Instrument Plant LLC 🇷🇺
ART-FLEX SQUARE R-H LED 144W Suspended Light Fixture
Power consumption: 144
Color temperature: 4000
ARTLIGHT LLC 🇷🇺
Round LED Light Barled BL-Q-150 for Indoor Illumination
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
BZS LLC 🇷🇺
Rectangular LED Ceiling Light for Indoor Lighting BL-SIGMA-6
Power consumption, W: 23...60
BARLED LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light GALAD Economy
KETZ OJSC 🇷🇺
VARTON Cosmo Q LED Light Fixture 900x900x115 mm 90W