Intelligent Power Supply with RS-485 Interface NLS-300-24
Intelligent Power Supply with RS-485 Interface NLS-300-24 — NIL AP LLC
Brand: RealLab!
MOQ: 20 pieces
Key Features
Temperature range:: -40...70 million m³
Power:: 300 cm³
Output Voltage:: 24 thousand m³
Input Voltage:: 90...265 thousand m³
More from RealLab!
Intelligent Power Supply with RS-485 Interface NLS-1512
Programmable Logic Controller NC-8DI-4R
RTD Signal Converter NT-2RTD-2AO for 4-20 mA Output
Dual Channel Intrinsically Safe Power Supply SLA-2P-DC-DC-24
Signal Converter for Thermocouples NT-2TI-2AO
Spark Protection Barrier for Thermocouple Signal Transfer SL-1T
Intrinsically Safe Signal Isolator with Relay Output SLAN-DI-R
Thermocouple Signal Input Module NLS-8TI-24V
Intrinsically Safe Signal Transmitter for Resistance Thermometers SLAN-RTD-M
Power Supply Unit for Devices, Model PS-1536
Intelligent Power Supply NLS-500-12 with RS-485 Interface
CAN to USB Interface Converter NLS-CAN-USB
Discrete Input Module NLS-16DI-CAN
Intrinsically Safe Signal Converter SLA-2I-4-20
12V Power Supply PS-6012 with Wide Input Voltage Range
Power Supply Source PS-3036
Power Supply Source PS-3036
Analog Output Module NLS-4AO for Voltage/Current Control
Description
Application: smart power supply with RS-485 interface Monitoring: status monitoring and control via RS-485 interface Input voltage: ~90 to ~265V Output voltage: 24V Maximum output power: 300W Efficiency: 90% (Typical value at maximum load) Operating temperature range: -40C to +70C Filtering: input EMI filter Galvanic isolation: 2500V Protection: against input overvoltage, short circuit of output terminals, overload current, overheating Mounting: panel mount Dimensions (HxWxH): 180x69x177 Warranty: 18 months