Insulating Sleeve for Wires IT-0.4-1200
Insulating Sleeve for Wires IT-0.4-1200 — ERVOLT LLC
Brand: ERVOLT
MOQ: 1000 meters
Key Features
Length: 1200 mm
Inner diameter: 16 mm
Operating voltage: 1000 thousand m³
Breakdown voltage: 5 billion m³
More from ERVOLT
Insulated Pulling Rod with Fiberglass Insert RTI-0.6
Portable Three-Phase Shunt for Electric Circuits SHP-3-250
High-Quality Insulation Cover Fixing Clamp PCS-255
Electric Vehicle Charging Cable with ERVOLT Connector CCS COMBO 2
Electric Vehicle Charging Cable with Type 2 Connector by ERVOLT
Insulating Transport Hook SHI-50
Protective Insulating Shell for RCD-V Insulator 500x500
Large Insulating Clip PCB-180
Large Insulating Clip PCB-180
CHB-600 Pulley Block for Lifting and Hoisting
Insulation Cover Fixing Clamp RSV-400
Insulating Shell for ICP Insulator 320x100
Insulating Separation Wedges PS-1 for Wire Installation
ERVOLT GB/T Electric Vehicle Charging Cable Connector
Electric Vehicle Charging Cable with CHAdeMO Connector by ERVOLT
Insulating Shell for Neutral Bus NBC 215X300
Tool Organizer Cover for Work CL-27
Endless Rope for Transporting Tools ER-100
Description
Isolating flexible hose is designed for temporary insulation of wires during work on high-voltage lines up to 1 kV. It is made of high quality material with dielectric properties and tested in accordance with GOST 28259-89.
Related Products
SNP246 Connectors (Sockets) for PCB Mounting
Number of contacts: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24,28,30,32,34,38,40,50,56,64
Karachev Electrodal OJSC 🇷🇺
Electric Convector Heater Zeder 10MX-01
Power: 1
Heating area: 15
IZTT LLC 🇷🇺
CADUCEUS ALING Extension Socket 3x16A with Switch 3.6kW, 250V~, Anthracite, Art. 4403.A
Permissible voltage of the supply network, V, max.: 250
Current, A: 3x16A
CADUCEUS LLC 🇷🇺
Thermoelectric Converter Connection Board US 491
Temperature measuring range: 0...1100
Maximum number of thermoelectric converters to be connected to the device: B1/B8 2100/900 MHz
S-GROUP LLC 🇷🇺
Non-Contact Voltage Indicator SNI-3
Length: 72
Width: 47
KB LUCH OJSC 🇷🇺
Main Board Electronic Module for DVB-T2 43" TV
Types of received TV signals: DVB-S2/DVB-S/DVB-T2/DVB-T/DVB-C/ATV
DUKS LLC 🇷🇺
Caduceus Aling Power Single Switch Bell with Indication 10A 250V, Model 256I.00
Permissible voltage of the supply network during operation, V, not more than: 250
Current strength, A: 10
CADUCEUS LLC 🇷🇺
Complete Mining Transformer Substation KTP-RN 10-1600 kVA
Rated power: 1600
Length: 3150
SHELA LLC 🇷🇺
Binary Code Converter Microassembly 430HA024
Output current: 8...12
Differential nonlinearity: -4...4
Research Institute of Electromechanics OJSC 🇷🇺
Laboratory Setup for Studying Electrostatic Fields LS0273
Length: 650
Width: 300
ZILUO LLC 🇷🇺
Round Electrical Textolite Rods for Technical Applications
Diameter: 60
Length: 550
LABARA-RUS LLC 🇷🇺
Voltage Presence Indicator Systeme VPIS-10
Operating temperature range: From minus 25 C to plus 85 C
Degree of protection: IP3X
LLC "NTs "MEHANOTRONIKA" 🇷🇺
Linear LED Pendant Light Series ARROW LE-CCO-23-040-XXXX-20X
Length: 967
Luminous flux: 2600
LED-EFFECT LLC 🇷🇺
LED Track Spotlight FALCON
LED Track Spotlight FALCON
Power: 41...62
Luminous flux: 6200...9300
LUCH VOLZHSKY LIGHT ENGINEERING PLANT LLC 🇷🇺
Paper-Phenolic Insulating Tubes TBB
Inner diameter: 16...56
Length: 900
LABARA-RUS LLC 🇷🇺
Insulated Aluminum Wire with Glass Fiber Coating, Round/Rectangular
Nominal wire size: Round core 1.9mm-5.2mm, rectangular core "a" 1.8mm-5.6mm, "b" 3.0mm-16.0mm
PSKOVKABEL LLC 🇷🇺
Rectangular Connector SNP391 (Plugs and Sockets)
Number of contacts: 1....80
Number of contacts: 1....80
Karachev Electrodal OJSC 🇷🇺
Flexible Wire with Copper Conductors and PVC Insulation
Cross section: 0.75...300
Rated AC voltage up to: 4000
KAMSKY CABLE LLC 🇷🇺
Impulse Ignition Device for Lamps 100/400 IZU-1M
Size; mm: 58x33x23
Power supply voltage: 220
REMAR LLC 🇷🇺
Caduceus Aling Prestige Hidden Installation Push Button Switch 10A, 250V, Beige, Art. 610.999