High-Strength FVT180-C-125 SP Roller Chain
High-Strength FVT180-C-125 SP Roller Chain — KZC OJSC
Brand: FVT
MOQ: 200 pieces
Key Features
Step: 125 mm
Roller diameter: 20 mm
Plate width: 45 mm
Roller length: 86 mm
Description
Specifications
Step
125 mm
Roller diameter
20 mm
Plate width
45 mm
Roller length
86 mm
Width between inner plates
45 mm
Bushing diameter
30 mm
Roller diameter
70 mm