Hex Screwdriver S=2.5 mm, Cannulated, Article OM.006.19.25
Hex Screwdriver S=2.5 mm, Cannulated, Article OM.006.19.25 — OSTEOMED-M LLC
MOQ: 200 pieces
Key Features
Length: 280 mm
Hexagon size: 2.5 mm
Material: Corrosion resistant stainless steel
Hole diameter at hexagonal end: 1.6 mm
Description
Total length - 280 mm. Textolite handle with a diameter of 32.0 mm with thinning on the plane up to 18 mm, length 100 mm and hexagon size marking. Screwdriver stinger 3.5 mm in diameter, 180 mm long with hexagon size S=2.5 mm. Cannulated version.
Internal through-hole diameter 1.6 mm. Laser marking. Reusable.
Specifications
Length
280 mm
Hexagon size
2.5 mm
Material
Corrosion resistant stainless steel
Hole diameter at hexagonal end
1.6 mm
Working length
180 mm
Sterility
no
Packaging
As required by GOST 19126-2007
Related Products
Hexagonal Cannulated Screwdriver S=2.5 mm, Art. 570.010
Length: 214
OSTEOMED-M LLC 🇷🇺
Hex Screwdriver, S=4.0 mm, Article 550.003
Length: 300
Hexagon size: 4
OSTEOMED-M LLC 🇷🇺
Hex Screwdriver S=3.5 mm, Article 510.035
Length: 336.5
Hexagon size: 3.5
Corrosion-resistant Hex Screwdriver (1.5-3.5 mm)
Length: 140...215
OSTEOSYNTHESIS LLC 🇷🇺
Hex Screwdriver S=2.5 mm, Article 840.525