GLANZEN RPD-4000-36-40-G LED Panel Light
GLANZEN RPD-4000-36-40-G LED Panel Light — TK PROFENERGI LLC
Brand: GLANZEN
MOQ: 200 pieces
Key Features
Luminous flux: 4400 year
Pulsation factor: 1 set
Color rendering index (Ra): 0.8
Power consumption: NZ-150-14,5 cm³
More from GLANZEN
LED Ceiling Light with Microprism Diffuser, 36W Model RPD-3700-36-40-G-mat
LED Floodlight GLANZEN PRO-0015-150
GLANZEN PRO-0040-400 400W LED Floodlight
LED Panel Light with Microprism Diffuser 32W RPD-4000-32-40-G
PRO Series GLANZEN LED Street Light
LED Wall and Ceiling Light GLANZEN RPD Series
High-Power LED Floodlight GLANZEN PRO-0020-200
LED Console Light GLANZEN PRO-0020-200-k
LED Floodlight GLANZEN FAD-0015-150-SL
PRO Series GLANZEN LED Floodlight
Iceberg LED Light GLANZEN RPD-4000-72-80-G
RPD Series Linear LED Light GLANZEN
LED Panel Light with Microprism Diffuser GLANZEN RPD-6500-32-40-G
Iceberg LED Light Fixture Glanzen Series RPD
LED Panel Light 60W with Opal Diffuser, GLANZEN RPD-4000-60-40-G
Glanzen LED Panel 36W RPD-6500-36-40-G
LED Street Lighting Fixture GLANZEN RPD Series
LED Ceiling Light GLANZEN RPD-3700-36-40-G
Description
Power: 36W
Luminous flux: 4400 Lm
Diffuser: Microprism
Voltage: 180-260 V
Degree of protection: IP40
Colour temperature: 4000K
Ripple factor: <1%
Current frequency: 50 Hz
Housing material: steel, plastic
Overall dimensions: 595x595x40 mm
Weight: 3kg
Specifications
Luminous flux
4400 year
Pulsation factor
1 set
Color rendering index (Ra)
0.8
Power consumption
NZ-150-14,5 cm³
Rated supply voltage
180...260 thousand m³
Length
595 mm
Width
595 mm
Length
595 mm
Width
595 mm
Pulsation factor
1 set
Color rendering index (Ra)
0.8
Power consumption
NZ-150-14,5 cm³
Rated supply voltage
180...260 thousand m³
Type of climatic version
UHL 4
Type of diffuser
Microprism
Radiation angle
120
LED brand
Samsung
Color temperature
4000
Degree of protection
40
Related Products
ULO-C50C School Lighting Fixture for Educational Institutions
Overall dimensions, mm: 40x1150x100
Power consumed from the mains, W: 18, 36
UNIELRUSPROM LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Office Light VARTON A070 2.0
Power consumption: 30
Length: 595
VARTON LLC 🇷🇺
Recessed LED Light Fixture for Administrative Buildings - ЭГ-ДВО-04-30-003-УХЛ4-20-ПДП
Power consumption, W: 30
Length: 595
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture ON DVO 66 40 - 40W
Width: 595
Height: 40
SEP LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Educational and Office Spaces PSP0 595x595
Luminous flux: 4200...7350
SVETOZAR LLC 🇷🇺
LED Light TL-Office Panel RUS for Indoor Illumination
Dimensions of the luminaire (DxWxH), mm: 595x595x44
TECHNOLOGY OF LIGHT LLC 🇷🇺
Universal LED Light Fixture for Office and Commercial Use - BL-OFFICE-1200-Econom
Power: 30...40
Luminaire length: 1000...1300
ASTRA-CENTER LLC 🇷🇺
WOLTA PRO Office LED Light DVO01-27-001-4K Matte
Luminous flux, lm: 3100
Power consumption, W: 27
VOLTA LLC 🇷🇺
Universal LED Luminaire Series SdPO98
Power consumption, W: 10...80
Color temperature (K): 2700...6500
ELEKTRO LLC 🇷🇺
Vintage Decorative LED Wall Mount Light Panel (220V, 24V, 12V)
Power: 67
Luminous flux: 7656
MEGASVET LLC 🇷🇺
VARTON LED Panel Light Vector Type 1194x294 36W