General Purpose LED Light SV-GWR-R-175
General Purpose LED Light SV-GWR-R-175 — SVTEHNICS LLC
Brand: SVTEHNICS
MOQ: 20 pieces
Key Features
Power consumption: 175 cm³
Length: 1090 mm
Luminous flux, Lm: 29600 year
Type of light intensity curve: ? (120°)
More from SVTEHNICS
Industrial LED Light Fixture SV-LWR-R-145
Industrial LED Light Fixture SV-LNR-R-110
Industrial LED Light Fixture SV-LWR-R-25
Outdoor LED Luminaire with Secondary Optics SV-LWS-S-120
Industrial LED Lighting Fixture SV-GNR-R-105
Industrial LED Light Fixture SV-GNR-R-60
LED Street Light with Secondary Optics SV-LWS-S-190
Outdoor LED Street Light with Secondary Optics SV-LWS-S-180
Industrial LED Light Fixture SV-LNR-R-105
Street LED Light Fixture SV-GNS-S-45
Street LED Light Fixture with Secondary Optics SV-LWS-S-70
Industrial LED Light Fixture SV-GNR-R-85
LED Street Light with Secondary Optics SV-LNS-S-70
Industrial LED Light Fixture SV-LWR-R-175
Industrial LED Light SV-LWR-R-50
Industrial LED Light Fixture SV-GNR-R-45
Industrial LED Light SV-GWR-R-110
Outdoor LED General Lighting Fixture SV-GWS-S-110
Industrial LED Light Fixture for Targeted Illumination SV-LWR-R-120
Industrial LED Spotlight SV-LWR-R-110
Description
DESIGN FEATURES:
Specifications
Power consumption
175 cm³
Length
1090 mm
Luminous flux, Lm
29600 year
Type of light intensity curve
? (120°)
Correlated color temperature
5000
Height
79 mm
Width
175 mm
Housing material
Anodized aluminum
Climatic version
-50 to +50;
Related Products
WOLTA PRO NeoPROM DSP05 LED Light 54W 4000K IP67 Matte