Flanged Two-Way Valve for Temperature Regulation LS.2F050.P10
Flanged Two-Way Valve for Temperature Regulation LS.2F050.P10 — Rational LLC
Brand: LS
MOQ: 20 pieces
Key Features
Liquid temperature: -20...+150
Flow capacity kvs: 40
Maximum working pressure: 16
Nominal diameter: DN50
Description
Materials: body - cast iron (GGG40), stem, seat - stainless steel (SS410), seal - fluorocarbon rubber. Supply voltage 230V, 50/60Hz.
Related Products
Reverse Rotation Check Valve (KU) for Pipeline Applications
nominal passage: 600
AK "KORVET" OJSC 🇷🇺
KDR-D Throttle Valve for Air and Non-Explosive Gas Regulation
Mains pressure: up to 1000 Pa/over 1000 Pa
SIGMA-VENT LLC 🇷🇺
Regulating Valve 10с-5-1Э for Liquid Flow Control
Diameter: 10
Pressure: 25
BKZ LLC 🇷🇺
Dist Expert Series Ball Valve DN15 1/2" G1/2, 121Rs
Housing material: Brass LS59-1 according to GOST15527
Dist LLC 🇷🇺
Gas Flow Meter KTM100H PR LB
Gas Flow Meter KTM100H PR LB
Maximum cable length between the transceiver units and the data processing unit: 1000
Ambient temperature range for the data processing unit: -40...60
Kuibyshevtelecom - Metrology LLC 🇷🇺
Gas Consumption Measurement Device, Quick-Change USB-150
Working pressure: 1.6...16
nominal diameter: 150
UEMZ CJSC 🇷🇺
Steel Gate Valves for Pipeline Control (AZ201)
Nominal diameter: 6...450
Nominal pressure: 1.6...50
AFZ-PK LLC 🇷🇺
Valve Block V for Pressure Measurement Isolation
Working pressure: up to 40 MPa (400 kgf/cm2)
MANOTOM OJSC 🇷🇺
Steel Wedge Gate Valve with Rising Stem for Drive PN 1.6 MPa DN 80
Seal tightness class: class A
Seal tightness class: class A
MZTA LLC 🇷🇺
Full Pass Ball Valve 390, Threaded Connection, Model 39020080
Diameter: 80
Nominal pressure: 25
TEMPER LLC 🇷🇺
Check Valves PT44151 - Prevent Reverse Flow of Medium
Nominal diameter: 300
Nominal pressure: 4...6.3
PTPA OJSC 🇷🇺
Compact Control Valve BIRS B01
Compact Control Valve BIRS B01
Nominal pressure: 16...160
Nominal diameter: 50...250
BIRC LLC 🇷🇺
Steel Wedge Gate Valve with Rising Stem and Handwheel, PN 1.6 MPa, DN 200
MZTA LLC 🇷🇺
Reverse Valve Series S.OK for Pipeline Systems
nominal diameter: 65
Pressure rating: 37.3
SOYUZ-01 OJSC 🇷🇺
Tri-Excentric Rotating Shut-Off Valves ASE.TPZ DN100 - 800
Material: Steel
Material: Steel
ARMSTROYEXPORT LLC 🇷🇺
Steel Wedge Gate Valve with Rising Spindle and Handwheel PN 1.6 MPa DN 300
Assigned service life: 30
Assigned resource: 1500 cycles
Ball Valves DN 10-1200 mm, PN 0.6-50.0 MPa, Disassembled and Welded Models
Nominal diameter DN: 10 mm 15 mm 20 mm 25 mm 32 mm 40 mm 50 mm 65 mm 80 mm 100 mm 125 mm 150 mm 200 mm 250 mm 300 mm 350 mm 400 mm 450 mm 500 mm 600 mm 700 mm 800 mm 900 mm 1000 mm 1200 mm
Nominal pressure PN: 0.6 MPa 1.6 MPa 2.5 MPa 4 MPa 6.3 MPa 10 MPa 16 MPa 25 MPa 32 MPa 40 MPa 50 MPa