Dry Power Transformer TSZP-2000/10 U3
Dry Power Transformer TSZP-2000/10 U3 — SLIYANIE LLC
Brand: SLIYANIE
MOQ: 1 pieces
Key Features
Rated power: 1700
Number of transformer phases: Three-phase
Transformer type: Reducing
Possibility of regulation under voltage: no
Description
Transformer power dry converter TSZP-2000/10 U3. Rated power 1700 kVA, Rated linear voltage 10,5 kV
Related Products
Dry Power and Converter Transformers 100-16000 kVA, Up to 35 kV
Rated power: 100...16000
Rated voltage, Volt.: 0.23...35
KPM LLC 🇷🇺
Dry Power Transformer with Cast Insulation 2500 kVA TС-2500/10-U3
Rated voltage, kV: ?0.1 ? < 10
NTT-IK LLC 🇷🇺
Dry Power Transformer with Cast Insulation 1000 kVA, up to 10 kV, Type TSZ
Rated voltage, kV: ?0.1 ? < 10
NTT-IK LLC 🇷🇺
400 kVA Dry Power Transformer with Cast Resin Insulation, Model TSZ-400/10-U3
Rated power: 400
Three-Phase Dry Power Transformers with Cast Insulation (TSL) up to 3150 kVA
Power transformer capacity, kVA: 16...16000
Rated voltage on HV side, kV: 6...35
EP-A LLC 🇷🇺
Three-Phase Dry Power Transformers with Air Barrier Insulation, 500-4000 kVA
Nominal voltage: 6...10
KPM LLC 🇷🇺
Three-Phase Dry Power Transformers TS(Z) 16-500 kVA up to 35 kV
Number of phases: 3
Transformer voltage: Up to and including 35 kV