Corn Harvesting Device PPK-870-27 "Argus 870
Corn Harvesting Device PPK-870-27 "Argus 870 — ROSTSELMASH OJSC
Brand: Argus
MOQ: 1 pieces
Key Features
Working width: 5.6 m
Operating speed: 9
Performance: 20
Height: 1700 mm
More from Argus
Corn Cleaning Attachment Argus 575 PPK-575-51
Corn Cleaning Attachment PPK-1270-35R "Argus 1270R
Corn Cleaning Device PPK-1270 for Torum-740 Combine
Description
Corn harvesting equipment PPK-870-27 "Argus 870", OKPD 2 code 28.30.59.120 is produced according to TU 4735-076-00235594-14 Corn harvesting equipment PPK "Argus". It is designed in aggregate with self-propelled combine harvester for harvesting maize of technical ripeness for food and fodder grain on flat fields with slope not more than 8°. Working width 2.8 m.
Specifications
Working width
5.6 m
Operating speed
9
Performance
20
Height
1700 mm
Width
5800 mm
Length
3000 mm