Built-in Amplifier Module ENISEY EK2/1600/400-DD
Built-in Amplifier Module ENISEY EK2/1600/400-DD — OKB ART OJSC
Brand: ENISEY
MOQ: 2 pieces
Key Features
Output power of each channel to a 4 Ohm load: 750 cm³
Maximum output voltage of each channel: 80 thousand m³
Number of channels: 2 µGy
Conversion resolution: 24
Description
Specifications
Output power of each channel to a 4 Ohm load
750 cm³
Maximum output voltage of each channel
80 thousand m³
Number of channels
2 µGy
Conversion resolution
24
Internal sampling frequency
192
Latency, ms
0.24
AC supply voltage 50 Hz
220 thousand m³
Maximum output current per channel
20
Output power of each channel to 8 ohm load
375 cm³
Output power of each channel to 16 ohm load
190 cm³
Signal to noise ratio, more than
105
Frequency response
Amplification
NZ-150-14,5
Maximum power consumption
1730 cm³
Maximum operating temperature
40 million m³
Degree of protection against penetration of solid particles and moisture by the shell
IP20
Type of climatic design according to GOST 15150
UHL4
Protection class against electric shock
I
Maximum module height
452 mm
Maximum module width
420 mm
Maximum module depth
119 mm
Maximum weight
5 m² living area
THD+N distortion (20 Hz - 20 kHz), less than
0.05 set
Dumping factor (4 ohms, 20Hz - 20kHz), more than
Related Products
Embedded Signal Amplifier Enisey EK1/1600-D
Channel output power to 4 Ohm load: 1500
Maximum weight: 5
OKB ART OJSC 🇷🇺
Embedded Amplifier Module for Sound Signals ENISEY CM1
Maximum sinusoidal power (RMS) at 4 Ohm impedance: 400