Block-container for Power Supply Equipment BKES-63-40
Block-container for Power Supply Equipment BKES-63-40 — PJSC KEMZ
Brand: KEMZ
MOQ: 1 sets
Key Features
Rated power: 63
Power of diesel-electric installation: 40 l
Length: 7700 mm
Width: 2300 mm
More from KEMZ
Stabilized Voltage Power Supply Device UPNC-M
Stationary Diesel Power Plant ED 315-T400-1RN
Diesel Power Station ED 550-T400-1RN - 550 kVA for Reliable Energy Supply
Modular Container for Radio Engineering Equipment 3100x2300x2475mm
Complete Power Supply Unit for High-Voltage Circuit Breakers UKP-KM
Description
The BCES includes: a block-container with a high-voltage transformer of 63 kVA and a compartment of a diesel-electric unit (DEU) of 40 kW capacity.