Auditorium Chair, Model: A-540-700-1000
Auditorium Chair, Model: A-540-700-1000 — BLOCK OJSC
Brand: Auditorium
MOQ: 20 pieces
Key Features
Availability of wheeled supports: no
Color: Customer's choice
Frame material: Metal
Availability of wheeled supports: Metal
Description
Related Products
Comfortable Auditorium Chair K-7
Availability of armrests: Armoured glass
PK "ALEX" LLC 🇷🇺
Metal Frame Chair "Beijing" for Auditoriums, Size: 540x640/720x1000, Cushion Thickness: 140mm
Material: fabric/leather
Material: fabric/leather
LIMAR LLC 🇷🇺
Sonata-Lux Armchair for Public Spaces, Size: 550*740*980 mm
Type of housing material: metal frame
LIMAR LLC 🇷🇺
Plush Theatre Chair with Metal Frame - Model Naples
Padded backrest: Armoured glass
GLORIA LLC 🇷🇺
Formula Chair for Public Spaces 540*720*1000 mm, Seat Cushion 110 mm
Type of product according to PP RF 616: Seating furniture, predominantly with metal frame
Vienna Armchair for Auditoriums, Size: 540×550/700×950 mm, Seat Cushion Thickness: 120-140 mm
Color: Customer's choice
BLOCK OJSC 🇷🇺
Helicon Model Soft Auditorium Chair
GLORIA LLC 🇷🇺
Auditorium Chair for Event Halls
Material: According to the ToR
Material: According to the ToR
Lopatin Oksana Ivanovna IP 🇷🇺
Blues Theatre Seat with Floor Mounting
Availability of a folding seat: Armoured glass
PREMA LLC 🇷🇺
Douglas Chair for Auditoriums, 535*580*1030 mm Size
Madrid Model Auditorium Chair with Metal Frame
Bremen Transformer Chair, Size 540x700x1000 mm, Cushion Thickness 150 mm
BLOCK OJSC 🇷🇺
Olympic Auditorium Chair with Floor Fixing
PREMA LLC 🇷🇺
Versailles Book Armchair - 525x650x980mm with 110mm Cushion Thickness
Public Space Armchair "Maxim" 550x740x1040 mm with 130 mm Cushion