محول الطاقة ثلاثي الطور بالزيت TDN-40000/220
MOQ: 1 pieces
الميزات الرئيسية
Rated power: 40000
Type of insulation: Oil
Possibility of regulation under voltage: Armoured glass
Transformer type: Reducing
الوصف
Rated power: 40000 kVA; Rated current of HV winding: 104,9 A, rated current of LV winding: 2099,4 A; Rated voltage of HV winding: 220 kV, rated voltage of LV winding: 11 kV; Number of phases: 3; Number of windings: high voltage winding, low voltage winding; Dielectric type: transformer oil.
المواصفات
Rated power
40000
Type of insulation
Oil
Possibility of regulation under voltage
Armoured glass
Transformer type
Reducing
Number of transformer phases
Three-phase
Number of windings
Double-winding
Nominal voltage
11
منتجات ذات صلة
Liquid Dielectric Transformers Over 10000 kVA
المحولات ذات العزل السائل أكثر من 10000 ك.ف.أ
Power: More than 10000 kVA
Voltage class: Up to and including 750 kV
ش.م القابضة إرسو 🇷🇺
Three-Phase Oil Power Transformer TD-63000/110
محول الطاقة ثلاثي الأطوار بالزيت TD-63000/110
Rated power: 63000
ش.ذ.م.م فورونيج محولات 🇷🇺
Three-Phase Oil Power Transformer TDC-160000/110-U1
محول الطاقة الثلاثي الطور زيت TDC-160000/110-U1
Weight: 124000
Length: 7506
ش.ذ.م.م فورونيج محولات 🇷🇺
Three-Phase Oil-Filled Power Transformers for General Purpose - TDN, TRDN, TRDCN, TRDNS 220 kV
محولات الطاقة الزيتية ثلاثية الطور للاستخدام العام - TDN، TRDN، TRDCN، TRDNS 220 كيلوفولت
Rated value of voltage on HV side: 242
ش.ذ.م.م سفل-سيلوفي ترانسفورماتوري 🇷🇺
Three-Phase Oil-Filled Power Transformer TDTN Series 150 kV