Power Supply VIP2000/220 for Railway Automation
مصدر الطاقة VIP2000/220 لأتمتة السكك الحديدية
Uninterruptible Power Supply for Reliable Backup BPI-45-ACB-2K-VIP
مزود الطاقة غير المنقطع للاحتياط الموثوق BPI-45-ACB-2K-VIP
Uninterruptible Power Supply for Reliable Backup Power BPI-125M
مزود الطاقة غير المنقطع للنسخ الاحتياطي الموثوق ببي-125م
الوصف
The power supply source VIP-2000/220 AK is designed for power supply of radio electronic equipment (REA) and battery charging, converts the input voltage of single-phase AC network with a nominal value of 220 V with frequency 50 Hz or DC network voltage with a nominal value of 220 V into output stabilised unipolar DC voltage with a nominal value of 229 V. In accordance with the control signals received via the CAN interface of the system, the output of the power supply source VIP-2000/220 AK sets the value of the output DC voltage in the range from 195 to 245 V.
المواصفات
Ambient air operating temperature range
-5...65 مليون م³
Interface supply input voltage (DC)
19...32 ألف م³
Maximum output power, not less than
2000 سم³
Input voltage (DC)
Input voltage frequency
Input voltage (AC)
Electrical insulation strength in switchgear and controlgear between control circuits and the case
0.5 ل
1.5 ل
2 ل
Output voltage ripple from peak to peak, max.
2 ألف م³
DC output voltage (at no interface power and 400 W load)