المحرك الكهربائي المضاد للانفجار متعدد الدورات "EPC-10000
العلامة التجارية: ЭПЦ
MOQ: 1 pieces
الميزات الرئيسية
Overall dimensions (length x width x height): 1100...960 مم
Weight: 1000 م² مساحة سكنية
Torque adjustment range, Nm: 2000-10000
المزيد من ЭПЦ
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator EPЦ-20000
محرك كهربائي متعدد الدوران مقاوم للانفجار "إي بي سي-20000
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-4000
محرك كهربائي متعدد الدورات معتمد للحماية من الانفجارات "EPC-4000
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-15000
مؤثر كهربائي مضاد للانفجار متعدد الدورات "EPC-15000
الوصف
Explosion-proof electric actuators EPTs-10000 are designed for operation as a part of shut-off valves (wedge gate valves, gate valves) DN 500...1 200 PN 8,0... 15,0 MPa at differential pressure.15,0 MPa at working pressure drops on the gate from 3,0 MPa to 11,0 MPa in outdoor installations and indoors in explosive zones of class "1" and "2" according to GOST IEC 600079-10-1-2013, where formation of vapour and gas-air explosive mixtures of category IIA, IIB of groups T1, T2, T3, T4 according to GOST 31610.0-2014 classification is possible.
Depending on the version, the actuators can develop output torques up to 10000 Nm. The actuators are equipped with a double-sided torque limiting clutch and have a control unit...
منتجات ذات صلة
محرك كهربائي متعدد الدورات مقاوم للانفجارات "إي بي سي-1000
Weight: 70
Torque adjustment range, Nm: 200-1000
ش.م تومزيل 🇷🇺
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-10000
Weight: 1000
ش.م تومزيل 🇷🇺
Bb Clarinet Dochenko & Co. DCL-302
كمان Bb دوشينكو وشركاه DCL-302
Housing material: Plastic
Housing material: Plastic
ش.ذ.م.م ورشة موسيقية 🇷🇺
FC18-06 Compact Refrigerated Display Case 590mm Depth