محرك كهربائي متعدد الدوران مضاد للانفجار "EPC-10000
العلامة التجارية: TOMZEL
MOQ: 1 pieces
الميزات الرئيسية
Weight: 1000 م² مساحة سكنية
Overall dimensions (length x width x height): 1100...960 مم
Torque adjustment range, Nm: 2000-10000
المزيد من TOMZEL
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Drive "EPC-100
محرك كهربائي مضاد للانفجار متعدد الدوران "EPC-100
Liquid Density Converter for Continuous Measurement TN-Density-25-6.3
محول كثافة السائل للقياس المستمر TN-كثافة-25-6.3
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-1000
محرك كهربائي متعدد الدورات مقاوم للانفجارات "إي بي سي-1000
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-800
محرك كهربائي متعدد الدوران مقاوم للانفجار "EPC-800
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator "EPC-400
مشغل كهربائي مضاد للانفجارات متعدد الدوران "EPC-400
الوصف
The actuators are designed for operation as part of shut-off valves DN 500...1200 for nominal pressure PN 1,6...6,3 in outdoor installations and indoors in hazardous areas of class "1" and "2" according to GOST IEC 600079-10-1-2013, in which the formation of vapour and gas-air explosive mixtures of category IIA, IIB of groups T1, T2, T3, T4 according to GOST 316610.0-2014 classification is possible.
EPC-10000 can develop torques on the output link up to 10000 Nm. The actuators are equipped with a double-sided torque limiting clutch and have a control unit, which can be easily integrated into a telecontrol system.
منتجات ذات صلة
Weight: 70
Torque adjustment range, Nm: 200-1000
ش.م تومزيل 🇷🇺
Explosion-Proof Multi-Turn Electric Actuator EPC-10000
Weight: 1000
ش.م تومزيل 🇷🇺
Bb Clarinet Dochenko & Co. DCL-302
كمان Bb دوشينكو وشركاه DCL-302
Housing material: Plastic
Housing material: Plastic
ش.ذ.م.م ورشة موسيقية 🇷🇺
FC18-06 Compact Refrigerated Display Case 590mm Depth