كسارة أسنان دSHZ-1000/320U لمعالجة المعادن
MOQ: 1 pieces
الوصف
Designed for crushing coal and ores, non-metallic minerals and other materials with compressive strength up to 150MPa, capacity up to 800 m3/hour. It is used at all stages of crushing.
Continuous and intermittent feeding of material. Longer service life of discs and teeth.
Advantage: small dimensions, maintenance is done from above, no need to organise control screening before and after crushing, work and start-up is carried out under the rubble, minimum capital expenditures are required, as no special vibration-resistant foundation is needed, minimum specific metal intensity. Number of discs 6 pcs, the size of the receiving window 2360x2920 mm, the largest size of a piece on an input 1200 mm and on an output 320 mm, power of electric motors 2x200 kW, structural weight without spare parts 97,632 t, overall dimensions 8490x4746x2365 mm.