مصدر الطاقة المدمج للمطارات EACR-90-600
العلامة التجارية: ElectroAir
MOQ: 1 pieces
الميزات الرئيسية
Rated output power: Flat grinder, Specialised grinder
Overall dimensions (DxWxH): 850x870x1270 مم
Weight: 56 م² مساحة سكنية
Efficiency in nominal mode, not less: 97 طقم
المزيد من ElectroAir
Ground Power Converter for Aircraft EAC-90
محول الطاقة الأرضية للطائرات EAC-90
Airport Mobile Electric Generator APA-120E
مولد كهربائي مرفئي متحرك أبا-120E
Airport Rectifier for Ground Power Supply EAR-600
محول مطار EAR-600
EAD-630-31 Ground Power Supply Column for Aircraft
عمود الطاقة الأرضية EAD-630-31 للطائرات
Mobile Airport Power Supply Unit APA-150E
وحدة الطاقة المتنقلة للمطار APA-150E
EAD-630-1 Ground Power Supply Column for Aircraft
عمود توزيع الطاقة الأرضية EAD-630-1 للطائرات
الوصف
Aerodrome combined power supplies of EASR series are designed for power supply of aircraft and helicopters in pre-flight mode, for centralised power supply of repair shops, complex simulators and test stations. The combined power supplies have two types of power outputs: DC, 28.5V and AC, 400Hz.
Specifications:
Input: - 380V, 50Hz;
Output:
- 1 channel AC 115/200V 400Hz, 90 kVA;
- 1 channel DC 28,5V 600A.
They are manufactured in the following versions: stationary, mobile on a trolley.
المواصفات
Rated output power
Flat grinder, Specialised grinder
Overall dimensions (DxWxH)
850x870x1270 مم
Weight
56 م² مساحة سكنية
Efficiency in nominal mode, not less
97 طقم
Input voltage
380 ألف م³
Input frequency
50 ±5%
Inrush current
soft start
Degree of protection (IP)
54
Inrush current
soft start
Rated output voltage
28.5 ألف م³
Input voltage
380 ألف م³
Input frequency
50 ±5%
Rated output voltage
115/200 ألف م³
Load variation range
0-100 طقم
Sinusoidality distortion coefficient, not worse
3 طقم
Frequency of output voltage
Rated load power factor
>0.8 at 100% load